Fran Drescher / Fran Fine

17. listopadu 2009 v 8:00 | Kiriki von KoKo JamBo |  Fran Drescher
http://l.yimg.com/l/tv/us/img/site/58/86/0000015886_20060921061607.jpg
Fran Drescher (celým jménem Francine Joy Drescher) se narodila 30.9.1957 ve Flushing, Queens, New York. Je mladší ze dvou dcer. Absolvovala Hillcrest High school v New Yorku, chodila do školy s Rayem Romanem (známý ze sitcomu Everybody Loves Raymond) . V patnácti poznala muže, se kterým si myslela, že stráví zbytek života. Byl to Peter Marc Jacobson, režisér a producent. Vzali se v roce 1978 a rozvedli se v roce 1999.
Prvně se objevila ve filmu Saturday Night Fever (Horečka sobotní noci) s Johnem Travoltou. Psal se rok 1977.


Jeden z nejhorších okamžiků jejího života proběhl 5.1.1985, dva ozbrojení muži se vloupali do jejího domu, svázali jejího manžela a zatímco jeden z lupičů vykrádal dům, druhý znásilnil Fran a její blízkou přítelkyni Judi, která bohužel ten večer přišla k nim na večeři.
The Nanny (1993-1999) sictom, který ji proslavil. Většina lidí si ji spojuje s Fran Fine, chůvou z Flushing, Queens. Kromě jména a místa, kde vyrostly, mají Fran Drescher a Fran "chůva" Fine mnohem více společného. Rodiče postavy ze seriálu se jmenují Sylvia a Morty, stejně jako skuteční rodiče Fran Drescher. Náhoda? Vůbec ne. Fran Drescher spolu se svým manželem Peterem vytvořili show na základě jejich vlastních nápadů. Za roli v The Nanny byla dvakrtá nominována na cenu Emmy pro nejlepší herečku (1996,1997)
Fran také napsala dvě knihy Enter Whining (1996) a Cancer Schmancer (2002). Obě se staly newyorskými bestsellery.
Fran byla přijata 21.6.2000 na klinu v L.A, poté co jí doktoři diagnostikovali rakovinu dělohy. Včasná operace v nízkém stádiu nemoci zabránila jakýmkoli post-operačním komplikacím. Právě boj s rakovinou popisuje ve své druhé knize Cancer Schmancer.
Po plném uzdravení se Fran vrátila do práce, její sitcom Living with Fran (2005-2006) se ale nedočkal takového ohlasu, takže byl po dvou sezonách zrušen.
V květnu a červnu 2006 se představila v NY ve hře Some Girls, kterou napsal Neil LaBute. Hra byla celkem dobře přijata a ukázala, že Fran není jen komediální herečka, ale dokáže zahráti važné postavy.
Zbožňuje špice, dříve měla jednoho, který se jmenoval Chester, když téměř po dvaceti letech zemřel, nahradila ho Esther. Fran je levačka a žije v Los Angeles, Malibu.


Fran Fine

http://pollypartisan.files.wordpress.com/2009/04/nanny.jpg

....je taková šílená postava.Táhne jí na čtyřicítku,ale v seriálu všem říká že jí je něco kolem 25-ti,max 33 :D.
Opustí její snoubenec kvůli jiné ženě,přijde o práci....Tak se vydává prodávat kosmetiku.Když zazvoní u domu Sheffieldů,kde nutně potřebují chůvu,tak jí pan Sheffield(do kterého se časem zamiluje) najme.Frany chodí ve vyzývavýh kostýmcích a minisukýnkách,to nakonec(mimo jiného)zabere i na pana Sheffielda.Za pět let se konečně rozhodne jí požádat o ruku,Fran samozřejmě souhlasí.Po čase i otěhotní a budou mít dvojčata(holku a kluka)...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama